Olen viimein päässyt tutkimaan sukuani suurella innolla ja nyt olen hieman pyörällä päästäni kun en osaa yhdistää isoisän isän isän vaiheita.
Tahvo (staffan) Juhonpoika Puustinen s.22.1.1860 Rantasalmi Palvalahti, ollut renkinä 1882 Hevonlahti 2 ja avioitunut Ulla Hukkasen kanssa 19.3.1882.
Tämän perheen liikkeistä en osaa nyt löytää selkeitä vaiheita. Viimeisimmän tiedon löysin 1915 henkikirjasta Hevonlahti 6 olivat ''löysäläisinä'' Tahvo Ulla ja lapset Antti(s.1887) ja August (s:1897).
Apuja kaipaisin Tahvon liikkeistä ja hänen pojan Antin syntymä merkintää en löydä rantasalmen syntyneiden kirjoista (syntymä aika on 13.9.1887) onko siihen syy?
Osaisitteko vielä kertoa, mitä renki Tahvo Puustisen ''mainittavaa'' kohdassa kerrotaan ja mitä lähtösarakkeessa p583/82 tarkoittaa?
http://www.sukuhistoria.fi/sshy/sivut/j ... 6&pnum=166
Aloittelevana tutkijana tuli ehkä paljon asiaa, mutta toivottavasti osaatte auttaa.
